ZAMKNIJ     
 • Kreatywność (elastyczność - innowacyjność)
 • Ochrona produktu
 • Przyjazna środowisku
 • Wydajna i tania
 • Publikacje techniczne
 • Filmy
 • poniedziałek 31 sierpnia, 2015

  Czy wirtualne okulary Google staną się częścią przyszłości tektury?

  goggles1-150x150

  Podążając za ostrzeżeniami dotyczącymi Wielkiej Rafy Koralowej i możliwości jej wciągnięcia na Listę Dziedzictwa Zagrożonego UNESCO, WWF oraz Google Creative Labs połączyły siły, by uświadomić społeczeństwo o stanie rafy. Stworzyli więc urządzenie przypominające okulary lub hełm, które wykorzystywane jest do odbywania wirtualnych wycieczek po rafie.

  Kampanię zatytułowano „To Twoja Rafa”, a celem WWF i Google jest przekazanie ludziom własności rafy poprzez „odbycie podróży” do miejsca, którego piękne środowisko jest zagrożone i może w każdej chwili zniknąć. Okulary znane powszechnie pod nazwą „Google Cardboards” i funkcjonują jako wirtualny wyświetlacz, montowany na głowie. W dużym skrócie, dzięki aplikacji na smartfona i okularom, każdy może zatopić się w czterech różnych widokach rafy.

  Google zaprasza każdego do rozwijania aplikacji dla widzów. Google Cardboard mogą pomieścić duże telefony z wyświetlaczami do 6”, a rozłożyć i złożyć można je w trzech prostych ruchach. Promowane są jako wirtualna rzeczywistość dla każdego. Google Cardboard rzeczywiście pomyślane jest dla każdego. Specyfikacje produktu pobrać można za darmo pod tym adresem: https://www.google.com/get/cardboard/get-cardboard/

  Ponownie tektura falista okazuje się materiałem dla wszystkich – tanim, trwałym, elastycznym i oferującym dużo zabawy.

  Więcej informacji na temat kampanii WWF i Google Creative Labs:
  http://reef.wwf.org.au/seeit

  Artykuł w New York Times dotyczący Google Cardboard:
  http://www.nytimes.com/2015/05/29/technology/google-intensifies-focus-on-its-cardboard-virtual-reality-device.html?_r=0

  Zdjęcie: https://www.google.com/get/cardboard/manufacturers/

  Tagi: