ZAMKNIJ     
 • Kreatywność (elastyczność - innowacyjność)
 • Ochrona produktu
 • Przyjazna środowisku
 • Wydajna i tania
 • Publikacje techniczne
 • Filmy
 • piątek 18 maja, 2012

  Tekturowe pojemniki na persymony – świetna ochrona i wygląd

  Ten artykuł będzie miał smak cytrusów jako ze dotyczy coraz bardziej popularnych persymon (znanych również jako Kaki) oraz klementynek. Choć owoce te zazwyczaj pojawiają się w okresie świątecznym, nie mogliśmy się oprzeć pokusie podzielenia się z Wami tą naładowaną witaminą C historią.

  Rynek persymon stabilnie wzrasta w ostatnich kilku latach, w szczególności w Hiszpanii, gdzie osiąga roczną produkcję 50 000 Mt. Podobnie, wzmacnia sie rynek klementynek. Hiszpańscy sprzedawcy poszukują więc alternatyw w dziedzinie opakowań dla drewnianych skrzyń, które używane były tradycyjnie do transportu cytrusów.

  Należy pamiętać o tym, że okres zbioru persymon jest bardzo krótki i są to owoce szczególnie wrażliwe, wymagają więc mocnego opakowania do transportu. W ciągu kilku ostatnich lat tetkturowe opakowana stały się sensowną alternatywą i obecnie większość persymon wysyłanych jest z Hiszpanii w tekturowych pojemnikach.

  Jedną z głównych korzyści dla sprzedawców jest zdolność zaprezentowania konsumentom produktu w bardziej innowacyjny i atrakcyjny sposób. W przeciwieństwie do drewnianych skrzyń tektura falista umożliwia wykonywanie nadruków, dzięki czemu produkt zyskuje markę i staje się bardziej atrakcyjny.

  PERSIMON-box

  A more apparent example, which you may have seen in your supermarket, especially around Christmas time, is the 2 kg clementine box.  It is specifically designed to hold these small fruits and presents them in a fun carry-on box, which is perfectly suited for end consumers.

  Świetnym przykładem jest dwukilogramowy pojemnik na klementynki, który zobaczyc można w supermarketach w okresie świątecznym. Został on zaprojektowany tak, by zaprezentować konsumentowi te niewielkie owoce w ciekawy sposób, a zatem przeznaczony jest również do finalnego odbiorcy.

  Ciekawostka o persymonach: Poza dużym ilościami witaminy C, według tradycyjnej medycyny chińskiej reguluje ona energię Chi.

  Tagi: