ZAMKNIJ     
 • Kreatywność (elastyczność - innowacyjność)
 • Ochrona produktu
 • Przyjazna środowisku
 • Wydajna i tania
 • Publikacje techniczne
 • Filmy
 • wtorek 17 lutego, 2015

  Zapytaliśmy eurodeputowanych która z kluczowych polityk UE wspiera konkurencyjność przemysłu papierniczego

  Screen-Shot-2015-02-12-at-10.03.08-150x150

  Zapytani o kroki, jakie Unia Europejska mogłaby podjąć, by pomóc w odbudowie konkurencyjności europejskiego przemysłu papierniczego, deputowani do Parlamentu Europejskiego pozytywnie odnieśli się do potencjału tej gałęzi przemysłu, a także podzielili się z nami opiniami na temat stojących przed nami wyzwań:

  – Polityka energetyczna: według eurodeputowanego Claude’a Rolin’a (EPP, Wielka Brytania) „musimy pracować nad promowaniem wydajnej energii” aby utrzymać jej ceny. Zgadzamy się: już teraz możemy podać wiele przykładów inicjatyw wydajności energetycznej w przemyśle papierniczym.

  – Polityka przemysłowa: przyśpieszenie rozwoju i stworzenie miejsc pracy poprzez wspieranie silnej, zróżnicowanej i konkurencyjnej bazy przemysłowej w Europie. „Musimy wzmocnić przemysł tak, by europejska przewaga nad konkurentami również uległa wzmocnieniu” dodała eurodeputowana Barbara Kapel (Austria). W całej Europie wielu pracowników zależnych jest od trwałej siły przemysłu papierniczego: polityka wspierająca jego ciągły wzrost jest mile widziana.

  – Innowacja: Według Jean’a-Paul’a Denanot’a (PASD, Francja) „Europa musi upewnić się, że rozwój technologiczny jest tak wspierany, by przemysł odnawiał się lokalnie”. Unia Europejska może odegrać znaczącą rolę w agendzie innowacji poprzez wspieranie badań i rozwoju: fizyczny projekt opakowania o lepszej wydajności ekonomicznej i ekologicznej jest tylko jednym z przykładów innowacji w przemyśle papierniczym. Potencjał drzemie w dalszych innowacjach spełniających cele przemysłu i Unii Europejskiej.

  Europejski przemysł papierniczy jest jednym z najlepiej zrównoważonych przemysłów: dobry przemysł wytwarzający dobre produkty powinien mieć dobre perspektywy! Potrzebujemy polityki energetycznej wynagradzającej efektywne użytkowanie, polityki przemysłowej wspierającej konkurencyjność i zachęty ze strony Unii Europejskiej do wdrażania innowacji. Jak powiada eurodeputowana Pietikaïnen (EPP, Finlandia) „widać wielkie możliwości dla Europejskiego przemysłu papierniczego”.

  Pełny materiał video tutaj

  Tagi: