Na całym świecie pracownicy organizacji charytatywnych używają plastikowych pudełek by zbierać datki na cele dobroczynne w trakcie eventów lub na ulicy.
Te plastikowe pudełka są regularnie przechowywane, dystrybuowane i odbierane od osób zbierajacych pieniądze, co kreuje koszt pokrywany z datków, które nie powinny być przecież trwonione. To jednak wkrótce sie zmieni. W Holandii testowana jest genialna alternatywa, która pozwoli zastąpić plastikowe pudełka rozwiązaniem hybrydowym złożonym z tektury falistej i litej.
Nowe pudełko na datki pozwoli organizacjom charytatywnym przechowywać nacięte arkusze tektury z instrukcją złożenia, tak, by składać je w miarę potrzeb. Bedą one dystrybuowane pocztą do osób zbierajacych datki wraz z naklejką określająca przeznaczenie zbiórki. Logika stojąca za takim rozwiązaniem związana jest z faktem, iż w Holandii jest 26 organizacji charytatywnych, które wspólnie dążą do redukcji kosztów. Dlatego branding pudełka musi odbyć się jak najpóźniej w łańcuchu dostawy. Pudełko na datki cechuje sprytna konstrukcja, która czyni je łatwym w montażu, ergonomicznym, odpornym na wodę i, co najważniejsze, bezpiecznym w przechowaniu zbieranych pieniędzy.
Pudełka sa rownież zaplombowane. Po użyciu i opróżnianiu z datków zostają przetworzone; nie są wiec odsyłane do magazynów organizacji na koniec zbiórki. Szacuje sie, że 26 holenderskich organizacji wysyłając plastikowe pudełka do swych 35000 pracownikow i wolontariuszy wytwarza około 450 ton CO2 każdego roku. Nowe, tekturowe pudełka emitować bedą jedynie 140 ton CO2 rocznie i są całkowicie przetwarzalne.