ZAMKNIJ     
 • Kreatywność (elastyczność - innowacyjność)
 • Ochrona produktu
 • Przyjazna środowisku
 • Wydajna i tania
 • Publikacje techniczne
 • Filmy
 • środa 2 maja, 2012

  IKEA o stosowaniu palet papierowych

  Posunięcie IKEA jakim było zastąpienie drewnianych palet papierowymi w dostawach do hal sklepowych odbiło się już szerokim echem. Lecz jeśli jeszcze Państwo o tym nie słyszeli – chętnie znów o tym opowiemy. Pytanie konkursowe: Czy pamiętacie Państwo o ile zmniejszyła sie ilość ciężarówek na drogach dzięki temu posunięciu? Jeśli wasza odpowiedz zawierała mniej niż 5 cyfr, z pewnością musicie Państwo przeczytać poniższy artykuł.

  Nowe papierowe palety zaprojektowano tak, by utrzymały taki sam ciężar jak ich drewniane poprzedniki. Jak to osiągnięto? Naturalnie, wykonane zostały ze składanej tektury falistej. Oprócz ich dużej wytrzymałości palety te zaprojektowano na jedną podróż, po której są przetwarzane by ograniczyć ilości transportu powrotnego.

  Portal Tektura falista, Naturalnie zapytał IKEA o tę zmianę i o korzyści, jakie przyniosła ona firmie.

  Karin Perntoft, Dyrektor Komunikacji IKEA Transport Global, powiedziała:

  „Generalnym celem jest zmniejszenie kosztów i stworzenie w pełni odnawialnego przedsiębiorstwa poprzez ograniczenie szkodliwości dla środowiska.

  Zastapienie palet drewnianych lżejszym i łatwiejszym do transportu materiałem pozytywnie oddziałuje na koszty, środowisko oraz dostępność produktów w naszych sklepach.

  Zmiana ta pozwala zwiekszyć stopę wypełnienia magazynów (więcej produktów w każdej dostawie) jak rownież zredukować zwrotny transport pustych, drewnianych palet.

  Ta minimalizacja przepływu palet drewnianych redukuje rownież koszty i emisję gazów cieplarnianych. Tylko w Europie oznacza to mniej więcej o 50 000 mniej ciężarówek na drogach każdego roku.”

  To świetny przykład ilustrujący tak wiele zalet tektury falistej: ochronę produktu, redukcję kosztów oraz odnawialność.

  Jeśli Państwo znacie inną historię ilustrującą innowacyjność i płynące z niej korzyści, zachęcamy do pozostawienia komentarza lub skontaktowania sie z nami.

  Tagi: